Basketboll

Play Off/Bucks fitojnë të parën me Raptors, nuk mjafton dyshja Leonard-Lowry

Milwaukee Bucks fituan 108-100 ndaj Toronto Raptors në ndeshjen e parë të serisë finale në Konferencën e Lindjes, duke shfrytëzuar faktorin fushë, çka u jep mundësinë të jenë më të qetë në përballjen e radhës, që do të zhvillohet po në “Fiserv Forum” të Milwaukee-t. Një sfidë disi e pazakontë për faktin se thuasje gjatë gjithë lojës ishin në epërsi kanadezët, por vendësit u shfaqën të papërmbajtshëm në momentet e fundit, falë lojës korale, duke triumfuar në fund me 8 pikë diferencë.

Raptors shkuan deri +13 pikë bë periodën e dytë, epërsi që në njëfarë mënyrë u ruajt deri në mesin e periodës së tretë, por më pas gjithçka foli për skuadrën më të mirë të sezonit të rregullt.

Kawhi Leonard dhe Kyle Lowry spikatën për Toronton respektivisht me 31 pikë e 9 rikuperime dhe 30 pikë e 8 rikuperime, por dyshja e famshme nuk u ndihmua sa duhet nga pjesa tjetër e skuadrës.

Për Bucks më statistikat më të mira rezultoi Lopez, me 11 pikë e 9 “rebound”, ndërsa Antetokounmpo shtoi 24 pikë e 14 “rebound”.

Vlen të përmendet fakti që 5 basketbollistë të Bucks realizuan numër dyshifror pikësh.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency