Basketboll

Play Off/Bucks në finale të Lindjes, Warriors marrin kryesimin ndaj Rockets

Milwaukee është skuadra e parë që pret biletën e finales së konferencës (Lindje) në play off-in e këtij sezoni në NBA. Bucks, të drejtuar nga Mike Budenholzer, dhuruan një tjetër paraqitje fantastike, duke mposhtur në ndeshjen e 5-të Boston Celtics me rezultatin 116-91 dhe për ta mbyllur serinë gjysmëfinale të Lindjes me shifrat 4-1. Për herë të fundit Bucks kishin arritur në finale të konferencës në vitin 2001, kur u mposhtën 4-3 nga Philadephia 76ers.

Te Bucks, në këtë sfidë të 5-të me Celtics, spikati loja në grup, me plot 7 basketbollistë vendës që arritën numër dyshifror pikësh. Më i miri, pa dyshim rezultoi Giannis Antetokounmpo, që realizi 20 pikë, dha 8 asiste dhe rikuperoi 8 topa, ndërsa Khris Middleton dhe Eric Bledsoe ndihmuan respektivisht me 19 dhe 18 pikë.

Celtics paguan pasaktësinë në gjuajtjet për tri pikë, aq sa pikëshënuesi më i mirë rezultoi Kyrie Irving me vetëm 15 pikë.

Në duelin tjetër gjysmëfinal, por në Konferencën e Perëndimit, Golden State Warriors shfrytëzuan faktorin fushë dhe morën kryesinim e serisë në 3-2, pasi mposhtën 104-99 Houston Rockets në një tjetër përballje që u luftua fort deri në sekondat e fundit.

Një sukses i hidhur për kampionët në fuqi të NBA-së, që humbën në periodën e tretë Kevin Durant për shkak të një tërheqjeje muskulore, që me shumë mundësi e bën të pamundur praninë e tij në sfidën e radhës apo në atë 7-të, nëse Rockets fitojnë në shtëpi. Më i miri mbi parket rezultoi Klay Thompson me 27 pikë, ndërsa Stephen Curry u shfaq vendimtar në periodën e katërt, duke e mbyllur takimin me 25 pikë. Nuk mjaftuan për Rockets 31 pikët e James Harden dhe 19 pikë të Eric Gordon.

Përplasja e radhës zhvendoset në “Toyota Center” të Houstonit.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency