Basketboll

Play Off/Fitojnë 76ers dhe Blazers, gjithçka vendoset në sfidën finale

U luajtën dy sfidat e radhës të fazës play off në NBA dhe në të dy rastet fituan skuadrat vendase, duke barazuar në 3-3 serinë e gjysmëfinaleve në konferencat respektive.

Kështu, në Lindje, Philadelphia 76ers triumfuan 112-101 ndaj Toronto Raptors. Vendasit zhvilluan një lojë korale, me të gjithë basketbollistët e formacionit bazë me numër dyshifror pikësh. Edhe pse diferenca finale ishte vetëm 11 pikë, ekipi nga Pennsylvania e dominoi nga fillimi deri në fund kundërshtarin. Jimmie Butler shënoi 25 pikë, ndërsa Ben Simmons spikati me 21 pikë, 6 asiste dhe 8 rikuperime, duke u hequr vlerën 29 pikëve dhe 12 rikuperimeve të “yllit” të Raptors, Kawhi Leonard.

Edhe Portland Trail Blazers nuk u japin mundësi Denver Nuggets të festojnë para kohe kualifikimin. Në sfidën e 6-të të zhvilluar në “Moda Center” të Portlandit, të zotët e shtëpisë dominuan me rezultatin 119-108 nën udhëheqjen e Lillard e McCollum, respektivisht me 32 dhe 30 pikë.

Nikola Jokic bëri gjithçka për skuadrën nga Colorado, por 29 pikët dhe 12 rikuperimet e tij rezultuan të pamjaftueshme për të shmangur humbjen. Tashmë sfida e fundit, që do të përcaktojë të kuakifikuarën e këtij çifti do të zhvillohet në “Pepsi Center” të Denverit.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency