Basketboll

Play Off/Kawhi Leonard përmbushi misionin, Raptors në finale të NBA

Për herë të parë në historinë e NBA, një skuadër kanadeze arrin të kualifikohet në finalen madhe. Pas katër viteve radhazi përballë Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors do të sfidohen nga Toronto Raptors, që e mbyllën me rezultatin 4-2 serinë e finaleve të Lindjes kundër Milwaukee Bucks.

Në përballjen e 6-të të Serisë të zhvilluar në “Scotiabank Arena” të Torontos, kanadezët triumfuan me rezultatin 100-96, duke përmbysur disavantazhin fillestar të serisë (2-0).

Kawhi Leonard e përmbushi misionin e tij. Transferimi në Toronto në verë nga San Antonio Spurs ngriti 1000 mijë dyshime mbi potencialin e Raptors dhe se sa mund të ndikonte basketbollisti i lindur në Los Angeles. Kawhi Leonard tregoi klasin e tij, sidomos në fazën play off, veçanërisht përballë 76ers e më pas ndaj Bucks, që ishin skuadra më e mirë e sezonit të rregullt.

Ish-i i Spurs-ave në këtë përballje, që sanksionoi kualifkimin në finalen e madhe të NBA, realizoi 27 pikë, dha 7 asiste dhe rikuperoi plot 17 topa. Statistika vërtet prej lideri. Të rëndësishme edhe 18 pikët e Pascal Siakam dhe 17 Kyle Lowry. Mga radhët e Bucks, vetëm 21 pikë e 11 rikuperime për Giannīs Antetokounmpo.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency