IPKO Superliga

Play Off/ Trepça ’89 siguron mbijetesën, Vëllaznimi ka akuza për arbitrin

Vëllaznimi i Gjakovës do të duhet të qëndrojë edhe për një tjetër vit në Kategorinë e Parë të Kosovës, pasi dështoi për t’u ngjitur në Superligë, në ndeshjen e Play Off-it me Trepçën ’89, ku humbi me rezultatin 4-2.

Sfida mes dy skuadrave u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, ku kishin udhëtuar mijëra tifozë nga Gjakova, por edhe Mitrovica, ndërsa ishin pikërisht këta të fundit, që festuan në fund, qëndrimin mes më të mirëve.

Ndeshja ishte vërtetë spektakolare dhe Trepça ’89 e zhbllokoi rezultatin që në minutën e 14’ me anë të Asare, por gjakovarët u kundërpërgjigjën në mënyrë perfekte, duke shënuar dy herë deri në fund të pjesës së parë, me anë të Bardhokut dhe Muratit.

45-minutëshi i dytë foli për skuadrën nga Mitrovica, që arriti të shënojë 3 gola, duke përmbysur rezultatin dhe duke siguruar qëndrimin mes më të mirëve, ndonëse mes shumë vuajtjesh. Manaj, Hyseni dhe Hoti shënuan për Trepçën ’89 në pjesën e dytë, ndërsa në minutat shtesë, u ndëshkuan me kartonë të kuq dy futbollistë (nga një për çdo skuadër).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency