Kategoria Superiore

Plori: Nga trajner, në ndihmës? S’është ulje, kam çfarë të mësoj nga Brdaric

Emër surprizë në prezantimin e stafit të ri teknik të Vllaznisë. Elvis Plori, i cili vetëm pak ditë më parë tentoi të hidhte ekipin shkodran në Kategorinë e Parë, teksa drejtonte Besëlidhjen në ndeshjen e play ou-it, është emëruar ndihmës i parë i trajnerit Thomas Brdaric.

“Unë jam ndihmës i trajnerit Brdariç dhe nuk e kam për ulje fare, përkundrazi është një motivacion më tepër, sepse e di shumë mirë se kam çfarë të marr prej tij. Brdaric, ai është një risi për Shkodrën. Ka një edukatë sportive shumë të madhe. Ne jemi shumë larg Perëndimit dhe prandaj duhet ta mbështesim fort. Unë jam fjalën dhe premtimin se jo vetëm trajnerin, por edhe Matkon, që e kam shumë shok dhe mik do t’i mbështes maksimalisht në mënyrë që skuadra të jetë aty ku duhet.”

Plori kthehet pas 10 vitesh te Vllaznia, i rritur dhe i bindur se mund të japë kontributin e tij për ekipin e zemrës.

“Dua ta nis me falenderime këtë prezantim, sepse pas 10 vitesh rrugëtim, kthehem në Shkodër. Falenderimet dua t’i filloj nga kryetarja e Bashkisë Ademi e administratori Suad Lici që pranuan kërkesën e donatorit Xhaferi që të bahem pjesë e Vllaznisë. Nëse do të më kishin thënë të zgjidhja vetë stafin, kudo që të isha, nuk do ta gjeja më të mirë se ky, nuk do të merrja asnjë tjetër me përjashtim të këtyre që janë këtu.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency