Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Plotësohen kushtet, Kristjan Asllani kalon në pronësi të Interit

Kristjan Asllani lojtar i Interit në të gjitha aspektet. Në derbin e Madonninas mesfushori shqiptar u aktivizua në minutën e 93-të dhe me fitoren e arritur ndaj kuqezinjve është plotësuar një nga pikat e marrëveshjes mes Interit dhe Empolit për blerjen përfundimtare të kartonit të 21-vjeçarit.

Pika e parë e marrëveshjes parashikonte shlyerjen e detyrueshme të mesfushorit shqiptar pas pikës së parë të fituar në kampionat, duke filluar nga 2 shkurti 2023. Në fakt, Interi fitoi jo një por tri pikë.

Asllani iu bashkua Interit në formë huazimi për 4 milionë euro nga Empoli e tashmë Interi është i detyruar të paguajë edhe 10 milionë plus 2 milionë bonuse për kartonin e tij.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...