Futboll

Po bën shumë mirë me Lens, sulmuesi bie në radarët e Leicester

Lois Openda është duke kaluar një periudhë shumë të mirë në Francë me ekipin e Lens, ku në tetë ndeshje të zhvilluara në sezonin 2022-2023 të Ligue 1 ka realizuar 4 gola.

Belgu që më parë ka qenë pjesë e Club Brugge dhe Vitesse, u bashkua këtë verë me ekipin francez të Lens dhe duket se po bën shumë mirë aty.

Megjithatë performanca e 22-vjeçarit ka rënë në radarët e Leicester City-t, me klubin e Premier League që po vuan në fund të renditje dhe që tashmë po kërkon për një sulmues që garanton gola.

Openda ka kontratë deri në 2027-ën me Lens, megjithatë mediet britanike raportojnë se “dhelprat” e Anglisë po përgatiten që një janar të bëjnë një ofertë shumë tunduese dhe të sigurojnë shërbimet e 22-vjeçarit.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency