Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Po e presim me padurim rikthimin e Messit, PSG po e trajton keq”

Barcelona siguroi fitoren e dytë brenda këtij muaji përballë Real Madrid. Skuadra e Xavit triumfoi 2-1 në El Clasico, takim i vlefshëm për kampionatin spanjoll.

Suksesi emocionues e ka dërguar në 12 pikë diferencën e katalanasve ndaj “Los Blancos”. Sergi Roberto realizoi golin e barazimit të përkohshëm, i katërti për të në La Liga.

Lexo edhe:

  1. Cikalleshi: Ndeshja më e vështirë me Poloninë, të mësojmë nga e shkuara
  2. “Pse sheh?” Mourinho sherr me presidentin e Lazios, Lotito: Po ti kush je?
  3. Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi
  4. “Xhaka është treguar fenomenal”, Arteta: I thashë se do të shënonte

“Xholi” i Barcelonës ndihet i lumtur për fitoren ndaj Realit, teksa thekson se po e pret me padurim rikthimin e Lionel Messit. Njësoj si të gjithë shokët e skuadrës.

Kush nuk do të ishte i gatshëm për rikthimin e Messit? Nuk na pëlqen shumë të flasim për këtë temë, pasi është detyra e drejtuesve, trajnerit dhe presidentit.

Por situata në ekip është e qartë. Të gjithë jemi gati ta përqafojmë sërish. Po e presim të rikthehet këtu. Leon nuk po trajtojnë mirë në Paris.

Ai po luan mirë, nuk e kuptoj pse po kritikohet kaq shumë për eliminimin nga Champions League. Sigurisht që ai do të trajtohej shumë herë më mirë te Barcelona”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...