Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Po jetoj një ëndërr”, De Zerbi: Jam shumë krenar për aventurën te Brighton

Roberto De Zerbi është shndërruar në një prej trajnerëve më të vlerësuar në Premier League, teksa po aplikon një futboll shumë tërheqës me Brighton. Pasi mposhti Manchester United, trajneri De Zerbi foli për kanalin zyrtar të klubit duke theksuar se është duke jetuar një ëndërr.

“Jam shumë krenar për këtë vit të parë me Brighton, është një eksperiencë e pabesueshme. Jam shumë krenar, mbaj mend ndeshjen e parë në Anfield kundër Liverpool, ka qenë një nga ditët më të bukura në karrierën time.

Lexoni edhe:

Duhet të falenderoj klubin dhe tifozët, por nuk mund të harroj lojtarët dhe personat që punojnë me mua çdo ditë. Më kanë trajtuar në një mënyrë shumë të mirë. Sa i përket mentalitetit mendoj se ndeshja me Manchester Cityn ka qenë më e rëndësishmja në rrugëtimin tonë”, u shpreh De Zerbi.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...