Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Po kalonte një formë fantastike, lojtari i Chelsea humbet Botërorin Katar 2022

Reece James ndodhej në formë shumë të mirë, por në duelin e dytë ndaj Milanit në Champions League, sfidë të cilën ekipi i Graham Potter e fitoi 0-2, pësoi një dëmtim duke u detyruar të largohej nga fusha (62’) për shkak të dëmtimit në gju.

Anësori i djathtë i është nënshtruar kontrolleve të detajuara mjekësore. Përgjigja e tyre ka trishtuar 22-vjeçarin, i cili duhet të qëndrojë 8 javë pushim sipas komunikatës zyrtare të klubit londinez.

James humbet kështu me shumë mundësi pjesëmarrjen në Kupën e Botës Katar 2022 me kombëtaren angleze, fanellën e së cilës e ka veshur 15 herë prej debutimit në tetorin e vitit 2020.

Botërori do të zhvillohet në periudhën 20 nëntor-18 dhjetor. Kjo është një humbje e madhe për trajnerin Gareth Southgate, teksa James do t’i nënshtrohet një programi rehabilitimi për të qenë sa më shpejt i gatshëm për skuadrën e Chelsea.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...