Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Po pret ftesën e Anglisë, Gana shpall “non-grata” talentin e Arsenalit

Federata e Futbollit të Ganës i ka dhënë fund zyrtarisht ftesave ndaj sulmuesit të Arsenal, Eddie Nketiah, përpara Kupës së Botës 2022.

Sulmuesi i “The Gunners” kishte deklaruar më parë gatishmërinë e tij për të bërë një ndryshim, e cila solli interesim të ri Gana, por që atëherë ai nuk ka deklaruar ende nëse do të bashkohej apo jo me këtë përfaqësuese.

Nketiah është golashënuesi rekord i të gjitha kohërave për skuadrën U-21 të Anglisë me 14 gola në 12 ndeshje, por ende nuk është ftuar në ekipin e parë të “Tre Luanëve”.

Vendimi nga Federata Ganeze e Futbollit u raportua nga “ghanasoçernet.com” dhe vjen vetëm një muaj deri në fillimin e turneut në Katar.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...