Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Po shkëlqen me Anglinë, United ka gati rinovimin me sulmuesin

(L-R back row) Manchester United's Spanish goalkeeper David de Gea, Manchester United's Portuguese defender Diogo Dalot, Manchester United's Swedish defender Victor Lindelof, Manchester United's Brazilian midfielder Casemiro, Manchester United's English striker Marcus Rashford and Manchester United's Portuguese striker Cristiano Ronaldo, (L-R front row) Manchester United's Argentinian defender Lisandro Martinez, Manchester United's Dutch defender Tyrell Malacia, Manchester United's Brazilian midfielder Fred, Manchester United's Brazilian midfielder Antony and Manchester United's Portuguese midfielder Bruno Fernandes pose for a pre-game photo ahead of the UEFA Europa League Group E football match between Manchester United and Omonoia Nicosia, at Old Trafford stadium, in Manchester, north-west England, on October 13, 2022. (Photo by Oli SCARFF / AFP) (Photo by OLI SCARFF/AFP via Getty Images)

Marcus Rashford po shijon momentin në Katar, me sulmuesin i cili deri më tani ka shënuar tre gola, një ndaj Iranit dhe dy ndaj Uellsit.

Në Manchester po e presin me padurim rikthimin e 25-vjeçarit, pasi klubi ka gati rinovimin dhe drejtuesit do të shfrytëzojnë momentin për të rinovuar kontratën me lojtarin.

Kontrata aktuale skadon në qershorin e vitit 2023, por klubi do të shfrytëzojë klauzolën e rinovimit të menjëhershëm edhe për 1 vit.

Gjithsesi, nuk përjashtohet edhe mundësia se ky rinovim të tejkalojë këtë periudhë kohore, pasi si trajneri Ten Hag dhe drejtuesit besojnë te cilësitë e sulmuesit anglez.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...