Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Po shkëlqen me gola e asiste, Bayerni piketon pasuesin e Gnabry

Serge Gnabry po ngurron të rinovojë kontratën me Bayern Munchen. Akordi me kampionët e Gjermanisë përfundon në verën e vitit 2023 dhe në mungesë të firmës mbi kontratën e re, drejtuesit bavarezë janë të detyruar ta shesin 26-vjeçarin ofensiv.

Bisedimet kanë ngecur dhe te Bayerni po shohin alternativa të tjera. Një lojtar që pëlqehet shumë si nga trajneri dhe drejtuesit është Christopher Nkunku, i cili po shkëlqen me Leipzigun.

Nagelsmann ka punuar me të tek ekipi nënkampion i Gjermanisë dhe e cilëson pasuesin perfekt të Gnabry. 24-vjeçari francez ka shënuar 30 gola këtë sezon dhe numëron plot 19 asiste.

Nkunku ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të mëdha europiane me formën fantastike që po kalon. Atë e pëlqen edhe Manchester City, ndërkohë që Leipzig kërkon të paktën 80 milionë euro për kartonin e tij.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...