Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Po shkëlqen në Botëror, sulmuesi holandez: United? Vendimin e marr me ndihmën e Zotit

EINDHOVEN, NETHERLANDS - SEPTEMBER 4: Cody Gakpo of Holland celebrates 4-0 with Tyrell Malacia of Holland during the World Cup Qualifier match between Holland v Montenegro at the Philips Stadium on September 4, 2021 in Eindhoven Netherlands (Photo by Laurens Lindhout/Soccrates/Getty Images)

Manchester United ishte ndër skuadrat e interesuara për nënshkrimin me sulmuesin 23-vjeçar të PSV-së, Gakpo.

Vetë sulmuesi holandez, që po spikat në “Katar 2022” me “Tulipanët”, nuk e përjashton transferimin te “Djajtë e Kuq”, që e kërkuan edhe në verë.

“Nuk kam dëgjuar ende asgjë nga Manchester United. Kur të vijnë, do të mendoj për këtë. Kërkoj ndihmën e Zotit në këto vendime.”

Gakpo ka qenë në formë të shkëlqyer për klubin dhe kombëtaren këtë vit. Ai është golashënuesi më i mirë i PSV-së. Gjithashtu ka realizuar tri herë në Kupën e Botës, duke ndihmuar Holandën që të shkojë në çerekfinale.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...