Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Po shkëlqen në Francë, Arsenal gati për të rikthyer sulmuesin në shtëpi

Reims është një prej skuadrave surprizë në kampionatin francez dhe ky edicion ka qenë fantastik për ekipin dhe jo vetëm.

Folarin Balogun, sulmuesi i cili është në formë huazimi nga Arsenal, ka treguar të gjithë potencialin duke mahnitur me formën dhe golat e tij në Francë.

Lexo edhe: 

21-vjeçari nuk mori “bekimin” e trajnerit Mikel Arteta në fillimin e këtij edicioni dhe londinezët vendosën ta dërgonin te Reims, një lëvizje e cila deri më tani ka rezultuar e goditur për të tri palët, për Reims, për vetë lojtarin dhe në fund edhe për Arsenalin.

Sulmuesi ka realizuar 19 gola në 31 ndeshje me Reims dhe renditet në vendin e katërt në listën e golashënuesve në kampionatin francez, me anglezin i cili ka shënuar pothuajse gjysmën e golave të skuadrës.

Një formë që natyrisht ka dërguar menjëherë sinjale në Londër dhe trajneri Mikel Arteta ka nisur menjëherë kontaktet me lojtarin dhe drejtuesit, me këta të fundit që shumë shpejt do të takohen me Balogun për t’i bërë të ditur planin për të ardhmen.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...