Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Po si nuk u lodhët!”, babai i Messit “shpërthen” në rrjetet sociale

Ka disa ditë që përflitet për transferimin e Lionel Messit në Arabinë Saudite në fundin e sezonit. “Pleshtin” e pret një kontratë faraonike nga Al Hilal, ndërkohë që në Arabi do rigjente përballë Cristiano Ronaldon.

Mundësi konkrete mbetet edhe rikthimi te Barcelona e tij e dashur, por nuk përjashtohet as transferimi në MLS tek Inter Miami. Legjenda argjentinase ndodhet në vitin e fundit të kontratës me PSG-në.

LEXO EDHE:

Babai i tij, Jorge Messi, i cili është parë të takohet me një sheik në Arabinë Saudite, ka thyer heshtjen në rrjetet sociale duke reaguar shkurt rreth së ardhmes së Leos

Deri kur do të vazhdoni me lajme të pavërteta?! Cilat janë provat tuaja? Gjithçka që po flitet është false. Ne nuk do të vazhdojmë të tolerojmë shpikje të tjera që bëhen për të fituar ndjekës”.

Messi realizoi në dhjetor ëndrrën e tij të madhe për të fituar Kupën e Botës me Argjentinën. 35-vjeçari zhvilloi një Botëror fantastik dhe udhëhoqi kombëtaren albiceleste drejt triumfit në Katar.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...