Merkato

Po spikat në Euro 2020, talenti danez të “orbitën” e Barçës dhe klubeve angleze

Mikkel Damsgaard është një nga futbollistët, që kanë spikatur më shumë gjatë Euro 2020. I aktivizuar titullar te Danimarka në mungesë të Christian Eriksenit, që pati probleme serioze me zemrën në ndeshjen e parë me Finlandën, mesfushori i Sampdorias ka bërë përshtypje me performancat e tij në dy takimet pasuese, kundër Belgjikës dhe Rusisë, madje në takimin e fituar 4-1 përballë rusëve realizoi golin që zhbllokoi takimin.

Mediet në vendin e tij sigurojnë që këtë verë ai do të shndërrohet lojtari më i shtrenjtë danez në histori. Rekordin e mban Joachim Andersen, i blerë për 25 milionë euro nga Olimpiku i Lyonit në verën e vitit 2019. Tottenham dhe West Ham janë në kërkim të Damsgaard, Milani gjithashtu, që po përpiqet ta bindte falë insistimit të kapitenit të skuadrës, Simon Kjaer, bashkëkombës i 20-vjeçarit të formuar në radhët e Nordsjælland, vlera e kartonit e të cilit ka shkuar nga 30-40 milionë euro.  

Trajneri I Danimarkës, Hjulmand, është i magjepsur nga cilësitë e 20-vjeçarit, që e etiketon “Damsinho”. Mediet italiane kanë shkruar madje që sulmuesi i talentuar është në orbitën e Barcelonës. Kampionati Europian po rezulton vitrinë e shkëlqyer për talentin danez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency