Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Po vihen stolat, ja si ngjan stadiumi i ri i Partizanit

Nuk do të jetë e largët dita kur Partizani t’i luajë ndeshjet si ekip pritës në stadiumin e vet. Në shtëpinë e re të “demave” vijojnë punimet për kompletimin e infrastrukturës së nevojshme për zhvillimin e ndeshjeve me praninë e publikut.

“Tashmë ka nisur edhe vendosja e stolave, që i japin ngjyrat tradicionale impiantit të ri modern. Një projekt gjigant, i cili gradualisht po merr formë dhe shumë shpejt do të mirëpresë ndeshjet e “Demave të Kuq”, shkruhet në njoftimin e klubit kryeqytetas.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...