Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Pochettino apo Ten Hag? Garë e fortë për stolin e United

Lojtarët e Manchester United janë fokusuar te realizimi i objektivave të klubit, ndërsa drejtuesit janë përqendruar te gjetja e trajnerit të ri për sezonin e ardhshëm, me Ralf Rangnick që do të marrë detyrën e këshilltarit në fund të sezonit.

Disa emra përfliten për stolin e “Djajve të Kuq”. Erik Ten Hag është një nga dëshirat, por Sky Sports thekson se për momentin nuk ka kontakte apo bisedime me teknikun e Ajax.

52-vjeçari, i cili preferohet për stilin e bukur të futbollit që praktikon, drejton “Harkëtarët” prej dhjetorit të vitit 2017 dhe shpreson të nisë një aventurë të re në verë. Marrja e United e tundon, por për momentin nuk ka asgjë konkrete.

Në “pole position” mbetet Mauricio Pochettino, një emër që lidhet prej kohësh me pankinën e United. Argjentinasi po pret fundin e sezonit për t’u larguar nga PSG e për t’u rikthyer në Premier League.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...