Ligue 1

Pochettino debuton me barazim, Lyon merr kreun, Lille ndalet në shtëpi

Maurizio Pochettino debutoi në stolin e Paris Saint Germain me një barazim 1-1 në transfertën ndaj St. Etteine. Hamouma shënoi për vendasit në minutën e 19′, ndërsa tre minuta më vonë barazoi italiani Moise Kean, pas një asisti të Verrattit.

Zhgënjeu mbrëmjen e sotme Lille, që humbi 1-2 në shtëpi përballë Angers, ndërsa Marseille e Lyon bënë detyrën duke fituar përkatësisht 3-1 ndaj Montpellier dhe 3-2 ndaj Lens.

Kur ka mbetur edhe një javë nga mbyllja e fazës së parë, gara për titull duket mjaft interesante në kampionatin francez, ku kryeson Lyon me 39 pikë, i ndjekur nga PSG e Lille me 36 pikë.

Pretrndente mund të quhet pa frikë edhe Marseille, që ka grumbulluar 31 pikë, por ka luajtur dy ndeshje më pak, me të cilat mund të rikuperojë distancën nga kreu.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency