Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Pochettino drejt largimit, PSG kthen sytë nga ish-trajneri i Gjermanisë

Ndërsa Mauricio Pochettino pritet të largohet nga Paris Saint-Germain këtë verë, klubi francez duket se është i interesuar për Joachim Low, si zëvendësues të mundshëm të argjentinasit.

Pa punë që nga fundi i Euro 2020-ës, Joachim Low mund të rikthehet në profesionin e tij. Mediet franceze raportojnë se ish-trajneri i përfaqësueses së Gjermanisë mund të marrë drejtimin e parizienëve.

Tashmë duket se nuk ka më asnjë dyshim se Mauricio Pochettino do të largohet gjatë javëve të ardhshme. Në të vërtetë, Paris Saint-Germain ka kaluar një sezon të komplikuar dhe pavarësisht titullit të 10-të të Ligue 1, që ka marrë klubi kryeqytetas, eliminimi në fazën e 1/16-tës së Champions League ishte një goditje e rëndë.

Ndërsa e ardhmja e argjentinasit duket larg PSG-së, Joachim Low duket se është një nga kandidatët që po shihet si zëvendësues i Pochettinos. Joachim Low nuk drejton një klub futbolli që nga marsi i 2004, me Austria Wien.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...