Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Pochettino drejt rikthimit në Premier League, skuadra që pritet të drejtojë

Mauricio Pochettino po përgatitet për rikthimin, pas pauzës disa mujore që nga shkarkimi prej Paris Saint-Germain, ku përtej emrave të mëdhenj që kishte në skuadër mundi të kishte ecuri pozitive vetëm në Ligue 1, pasi rrugëtimin në Champions League, që ishte edhe qëllimi kryesor i klubit parizien, rezultoi shumë zhgënjyes.

Argjentinasi pritet të marrë drejtimin e Aston Villa-s, me klubin anglez që po vlerëson pozicionin e Steven Gerrard dhe në rast të shkarkimit, atëherë i pari në listë për ta zëvendësuar anglezin është ishi i Tottenham dhe Southampton.

Sipas raportimeve nga mediet britanike, 50-vjeçari është i gatshëm për rikthimin në Britaninë e Madhe.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...