Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Pochettino i gjen të metat Francës, por ngre në qiell Mbappenë  

Mauricio Pochettino, ish-trajner i PSG-së dhe Tottehamit (u njoh fillimisht në Spanjë tek Espanyoli) ka dhënë një intervistë për BBC-në, ku ka analizuar performancën e Francës gjatë Botërorit në Katar. “Franca duhet të përmirësohet shumë dhe të luajë si ekip për të pasur një shans në Kupën e Botës”, deklaroi fillimisht argjentinasi.

Ai tregon se cilat janë problemet kryesore të “Les Bleus”.

“Ata duhet të rrisin nivelin e tyre të lojës dhe cilësinë e tyre. Nëse duan të jenë kandidatë për të fituar Kupën e Botës, duhet të luajnë si ekip.”

Pochettio shtoi se në ndeshjen e fundit kundër Polonisë, skuadra franceze ka pasur vështirësi në momente të caktuara të ndeshjes, pa harruar lëvdatat për Mbappenë.

“Ai bëri një punë fantastike kundër Polonisë. Talenti i tij është i jashtëzakonshëm dhe është e pamundur ta ndalosh. Cilësia, aftësia e tij për të goditur, teknika janë shumë të mira… Është një makth i vërtetë për mbrojtjen kundërshtare.”

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...