Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Pochettino largohet me miliona në xhep nga PSG-ja, kërkon edhe bonuset

Largimi i Mauricio Pochettinos nga Paris Saint-Germain ende nuk është bërë zyrtare, pasi midis trajnerit dhe klubit nuk është gjetur gjuha e përbashkët në aspektin financiar.

Mediat kanë raportuar se palët janë afër një marrëveshjeje për një paketë shpërblimi prej 15 milionë eurosh, por pengesa është një pagesë shtesë prej 2 milionë eurosh të cilën ish-trajneri i Tottenhamit beson se i takon ta marrë.

“L’Equipe” raporton se mosmarrëveshja qëndron te bonuset, në bazë të performancës, që janë të përfshira në kontratën e argjentinasit dhe kjo pagesë nuk është përfshirë si pjesë e shpërblimit të ndërprerjes së kontratës.

50-vjeçari zëvendësoi Thomas Tuchelin në muajin janar të sezonit 2020-2021. Në sezonin e fundit ai fitoi titullin kampion në Francë, por ai dështoi në Europë, pasi u eliminua nga Reali i Madridit.

Christophe Galtier do të zëvendësojë Pochettinon në “Parc des Princes”. Megjithatë, zyrtarizimi i trajnerit nuk ka ardhur ende.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...