Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Pochettino me sytë nga Italia për sulmin, dy janë alternativat

Pochettino me sytë nga Italia për sulmin
Pochettino me sytë nga Italia për sulmin

Maurizio Pochettino ka nisur që tani të mendojë për Chelsean, drejtimin e të cilit do ta marrë që prej muajit korrik, kur skuadra të nisë përgatitjet për sezonin e ardhshëm.

Mediat pranë klubit londinez zbulojnë se planet e trajnerit argjentinas kanë nisur nga sulmi, aty ku i përzgjedhuri duket se është bomberi nigerian i Napolit, Victor Osimhen.

Presidenti De Laurentiis e vlerëson 150 milionë euro, megjithatë marrëdhëniet mes dy klubeve janë mjaft të mira, ndaj në marrëveshje mund të përfshihen edhe futbollistë të Chelsea-t, për të ulur çmimin e kartonit.

Lexo edhe:

 

Megjithatë më parë Pochettino do të vlerësojë gjendjen e Lukakut, i cili luan i huazuar te Interi, por do të rikthehet në Londër në nisje të përgatitjeve për sezonin e ri, të planifikuara për në fillim të korrikut.

Sulmuesi belg do të ketë kohën e tij në dispozicion për të treguar se ka ende për të dhënë me fanellën e ‘bluve’ dhe për të bindur trajnerin Pochettino, i cili do të thotë edhe fjalën e fundit mbi të ardhmen e tij.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...