Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Pochettino me valixhet gati, PSG piketon një emër të bujshëm për stolin

Jose Mourinho është duke u parë si zëvendësues i Mauricio Pochettinos te Paris Saint-Germain. Mediet italiane raportojnë se Pochettino nuk ka për ta përfunduar kontratën e tij në krye të parizienëve, e cila zgjat deri në verën e vitit 2023.

Si zëvendësues i mundshëm i tij po shihet Jose Mourinho i Romës. Portugezi kaloi një sezon të mirë te “verdhekuqtë” e Italisë, me të cilët fitoi edhe trofeun e parë të Conference League, pasi fitoi me rezultatin 1-0 finalen ndaj Feyenoord që u luajt në “Air Albania”.

59-vjeçari ka kontratë deri në verën e 2024-ës dhe duket disi e vështirë që ai të largohet nga Roma, pikërisht në një moment të tillë, por ajo që dihet është se kur bëhet fjalë për ta bindur me shifra PSG-në vështirë se ka klub që e kalon.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...