Francë

Pochettino merr lajmin e keq, dy lojtarë të PSG-së me koronavirus

PSG luan sonte në mbrëmje ndeshjen e fundit të vitit 2021. Ekipi kryesues në Ligue 1, do të sfidojë Lorient në transfertë (21:00), teksa gjendja në skuadër nuk është e mirë.

Dy lojtarë të PSG-së kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Ata janë Thilo Kehrer dhe Junior Dina-Ebimbe, të cilët nuk kanë udhëtuar me ekipin dhe kanë nisur menjëherë karantinën.

Mungesat e mbrojtësit gjerman dhe 21-vjeçarit francez i shtohen Leandro Paredes, i cili është izoluar një ditë më parë, por edhe të pezulluarve Kylian Mbappe e Marco Verratti.

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency