Futboll

Pochettino: Një ditë dua të drejtoj kombëtaren angleze

Mauricio Pochettino po drejton Tottenhamin drejt sukseseve, teksa vitin e kaluar garoi deri në fund me Chelsean për titullin kampion. Edhe këtë sezon, ekipi drejtuar nga 45 vjeçari po paraqitet sërish në nivele të larta, teksa pozicionohet në vendin e tretë, pas dy skuadrave të Manchesterit.

Pochettino e drejton Tottenhamin prej 3 sezonesh dhe duket se është dashuruar me Anglinë. Këtë e ka shprehur edhe në një intervistë, teksa ka pranuar se ëndrra e tij është, që një ditë të drejtojë kombëtaren angleze.

“Jam ambientuar mirë në Angli. Jam këtu që nga 2013-a, kur erdha për të drejtuar Southamptonin dhe tani ndihem si në shtëpinë time. Me Tottenhamin jemi duke zbatuar një projekt mjaft interesant dhe mendoj se jemi në rrugën e mbarë. Gjithsesi, ëndrra ime është që një ditë të drejtoj kombëtaren angleze. Shumë trajnerë të mëdhenj nuk ia kanë dalë të kenë sukses në atë stol, por mua më pëlqejnë sfidat”, tha Pochettino.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency