Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pogba bëhet “bajat”, tjetër dëmtim për francezin

Paul Pogba pritet të jetë jashtë fushës për rreth një muaj pasi testet mjekësore të kryera mëngjesin e sotëm në Torino zbuluan një dëmtim në aduktorin e kofshës së djathtë.

Sipas njoftimit të dhënë nga Juventusi, lojtari francez tashmë ka filluar trajtimin. Koha e riaftësimit nuk është përcaktuar nga klubi, por “Gazzetta dello Sport” shkruan se bëhet fjalë për të paktën 20 ditë.

Pogba u rikthye te “Zonja e Vjetër” këtë sezon pas gjashtë vitesh te Manchester United dhe, pas një dëmtimi të rëndë të pësuar gjatë fazës parasezonale, bëri vetëm dy paraqitje, të dyja si zëvendësues, për klubin torinez: më 28 shkurt, kundër Torinos dhe më 5 mars, kundër Romës.

LEXO EDHE:

Javën e kaluar, kundër Freiburgut, ai u la jashtë pasi mbërriti me vonesë për stërvitje. Lojtari u largua i mërzitur nga qendra mjekësore, pasi mori diagnozën, dhe nuk pranoi të jepte autografe për tifozët: “Më falni, nuk jam në humor të mirë”.

I lënduar është edhe Bonucci, i cili ka një hematomë në këmbën e majtë .

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...