Premier League

Pogba e ka “halë në sy” Mourinhon: Me Solskjaer, gjithçka më e lehtë

Raporti i krisur dhe debati i tyre i përshkallëzuar në dhomat e zhveshjes mes francezit Pogba dhe portugezit Mourinho te “Djajtë e Kuq” nuk ishte sekret. Por me sa duket, Pogba nuk e ka kaluar ende dramën emocionale të shkaktuar nga ish-trajneri, të cilit i rikthehet sa herë që ka mundësi për ta thumbuar. Kështu, në një prononcim të fundit, mesfushori i talentuar i United ka bërë edhe një herë tjetër krahasimin mes ish-teknikut të tij dhe atij aktual në stolin e klubit të “Old Trafford”.

Tashmë vijmë më një tjetër stil lojë, e kemi më shumë në zotërim topin, jemi më të orientuar drejt sulmit si dhe kemi një element të shtuar që ndikon pozitivisht tek ne. Me pak fjalë, kemi një skemë të mirëpërcaktuar. Diçka që ka shumë rëndësi në këtë sport, për mua personalisht dhe për të gjithë skuadrën. Me Solskjaer në stol gjithçka është më e lehtë.

Në të vërtetë, që nga mbërritja e teknikut norvegjez në stolin e “Djajve të Kuq”, Manchester United ka ndryshuar marshin e vrapimit, duke siguruar deri më tani 6 fitore në 6 ndeshjet e zhvilluara, ndërkohë që vetë Pogba duket sikur ka rilindur, duke numëruar 4 gola dhe 5 asistime në 5 takime.

“Jemi optimistë tanimë që po rigjejmë veten, duke iu afruar akoma më shumë ekipeve kryesueseve. Na nevojiteshin pikë dhe tani vërtetojmë se jemi në gjendje të mundim rivalët e mëdhenj.

Fjalët e tij i referohen pikërisht asaj fitoreje ndaj Tonttehamit në fundjavë, që rikthen United në një kandidat potencial edhe në garën për garën e Championsit.

.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency