Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Pogban e kanë mashtruar”, Nasri: Ka për ta mbyllur me futbollin!

Paul Pogba është në qendër të vëmendjes teksa francezi rezultoi me doping duke qenë se kishte përdorur një substancë të ndaluar si testosteroni. Në pritje të një tjetër testimi që do të jetë vendimtar edhe për masën e dënimit të mesfushorit, flet Samir Nasri që në vitin 2018 provoi një eksperiencë të ngjashme dhe u pezullua me gjashtë muaj. Ish-mesfushori theksoi se Pogba nëse dënohet me më shumë se një vit atëherë do të heqë dorë nga futbolli i luajtur.

“Nëse Pogba e dënojnë me një vit atëherë besoj se ai do të tërhiqet nga futbolli. Është shumë e vështirë kur je i pezulluar, të duhet një forcë e jashtëzakonshme në aspektin psikologjik duke qenë se nuk mund as të stërvitesh në një qendër stërvitore të mirëfilltë. Kur mua më pezulluan nuk u stërvita fare, unë vendosa të bëja festë.

Lexoni edhe:

Në rastin unë nuk kisha përdorur një substancë të mirëfilltë doping, ishin disa vitamina me të cilat e kisha kaluar dozën e lejueshme. E kuptoj që lojtarët nuk janë në dijeni të të gjithë rregullave, por mjekët po. Ai që e ka këshilluar Pogba në këtë rast nuk është një mik i vërtetë, ose nuk ka lidhje me këtë profesion”, u shpreh Nasri.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...