UFC

Poirier triumfon në mbrëmjen e madhe, mposht McGregor me KO

Dustin Poirier ia ka dalë të triumfojë me KO ndaj Connor McGregor në UFC 257, në një përballje spektakolare të zhvilluar në oktagonin e “Fight Island” të Emirateve të Bashkuara Arabe, mëngjesin e sotëm dhe të transmetuar ekskluzivisht në ekranin e Supersport.

McGregor shihej favorit në këtë duel dhe e nisi mjaft mirë përballjen i ndihmuar edhe nga entuziazmi i fansave që ishin në shkallët e oktagonit arab, por Poirier e mori veten shpejt dhe filloi të kundërsulmojë me goditje të rrezikshme.

Në fillim të raundit në dytë, amerikani arriti t’i japë një goditje në fortë në këmbë irlandezit McGregor, duke kondicionuar jo pak vijimin e betejës për këtë të fundit, që provoi të reagojë dhe kaloi në sulm, por mori më pas dy goditje të shpejta dhe u dorëzua.

Kjo ishte përballja e dytë mes dy luftëtarëve, që ishin ndeshur me njëri-tjetrin edhe 6 vite më parë, atëherë kur irlandezit Connor McGregor iu deshën vetëm 1 minutë e 46 sekonda për të fituar, por këtë herë pranoi disfatën me KO, duke regjistruar një tjetër humbje, pas asaj me Khabib Nurmagomedov në 2018-ën.

Pikërisht ky i fundit është i pamposhtur në UFC dhe ka njoftuar tërheqjen nga ky sport që gjatë verës së kaluar, por si McGregor, ashtu edhe Poirier nuk i kanë ndalur thirrjet për betejë ndaj luftëtarit nga Dagestani, me shpresën që ai të joshet dhe të rikthehet në Oktagon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency