Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Poker” golash ndaj Real Sociedad, madrilenët “blindojnë” kreun

Real Madrid ka fituar me “poker” golash ndeshjen e raundit të 27-të të La Ligës, kundër Real Sociedad.

Skuadra e Sociedad zhbllokoi rezultatin në minutën e 10’, pas një penalltie të realizuar nga Oyarzabal, megjithatë gëzimi i atij avantazhi do të zgjaste 30 minuta,

Camavinga barazoi në minutën e 40’, teksa 3 minuta më pas Modric përmbysi shifrat, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 2-1.

Pjesën e dytë madrilenët ishin më kërkues dhe tentuan në disa raste për të shënuar, me një gol të Benzema në minutën e 69’ që u anulua si pozicion jashtë loje pas verifikimit në VAR.

Megjithatë francezi tentoi sërish dhe në minutën 76’ i dhuroi Realit golin e tretë. “Los Blancos” nuk u kënaqën me aq dhe vetëm tre minuta më pas do të ishte Asensio ai që do të shënonte në portën e Real Sociedad dhe që do të vuloste rezultatin final të këtij takimi, pra 4-1.

Pas kësaj sfide Real Madrid vijon të kryesorë La Ligën, tashmë me 63 pikë, teksa Real Sociedad qëndron në vend të gjashtë me 44 pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...