Premier League

“Poker” i Son Hueng-Min, Tottenham fiton me goleadë para transfertës ndaj Shkëndijës

Në pritje të zbritjes në fushë edhe të Gareth Bale, i cili u rikthye në Londër zyrtarisht dje, pas 7 sezonesh me fanellën e Realit të Madridit, Tottenham i falet koreano-jugorit Son Hueng Min dhe merr fitoren e parë në kampionat.

“Spurs” ia dolën të fitojnë me rezultatin e thellë 2-5 në transfertën e “St. Mary’s Stadium”, në një ndeshje që nisi menjëherë me një gol të Harry Kane, por që u anulua pak sekonda më vonë nga VAR, për një pozicion jashtë loje.

Skuadra e Jose Mourinhos vuajti jo pak në pjesën e parë dhe Tanguy Ndombele, i hedhur titullar nga portugezi, nuk po arrinte t’i siguronte skuadrës një qarkullim të mirë dhe tranzicion të shpejtë të lojës.

Në minutën e 32-të gjërat u komplikuan edhe më shumë për Spurs, pasi Danny Ings u fut bukur mes dy qendërmbrojtësve të Tottenham dhe arriti të shënojë golin e avantazhit për Southampton, megjithatë londinezët rikthyen baraspeshën në shtesën e pjesës së parë, me anë të Son Hueng-Min, i cili shënoi me asistin e Harry Kane.

Në pjesën e dytë Mourinho la në dhomat e zhveshjes mesfushorin francez Ndombele dhe hodhi në fushë argjentinasin Lo Celso, ndërsa kapiteni Harry Kane u shndërrua në një “assist-man” pasi shërbeu edhe tre herë të tjera për koreanin Son Hueng-Min, i cili nuk gaboi duke kompletuar pokerin e golave personalë në sfidën e sotme.

Në minutën e 82-të ishte radha e vetë kapitenit Kane që të gjente golin e parë sezonal në Premier League dhe të çonte rezultatin në 1-5, para se të largohej nga fusha për t’u zëvendësuar nga holandezi Bergwijn.

Në minutën e fundit të kohës së rregullt pati kohë edhe për një tjetër gol për vendasit, që shënuan sërish me sulmuesin Danny Ings, këtë herë nga pika e penaltisë, duke vulosur shifrat finale 2-5 në favor të Tottenham.

Kujtojmë që të enjten në mbrëmje londinezët do të zbresin në stadiumin “Tose Proeski Arena” të Shkupit, për t’u përballur me Shkëndijën e Tetovës në sfidën e vlefshme për turin e tretë eliminator, e cila do të transmetohet live dhe ekskluzivisht në ekranin e SuperSport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency