Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Poker” ndaj Celta Vigos, Atletico Madrid rikthehet te triumfi në La Liga

Atletico Madrid rikthehet te fitorja në kampionat, ndërsa ka bindur me rezultatin 4-1 në përballjen e javës së pestë të La Ligas-s ndaj Celta Vigos.

Ekipi i Diego Simeones dominoi të gjithë sfidën, ndërsa zhbllokoi rezultatin që në minutën e 9’, me Correa që pas një asisti nga de Paul gjeti rrugën drejt rrjetës dhe i dhuroi avantazhin ekipit të “colchoneros”.

Tifozët në “Metropolitano Stadium” do t’i gëzoheshin një tjetër goli vetëm 5 minuta pas nisjes së fraksionit të dytë, pra në minutën e 50’, me de Paul, që ishte protagonist i padiskutuar i këtij takimi. Ndërsa Carrasco do të realizonte tripletë për ekipin e “colchoneros” në minutën e 66’.

Celta Vigo, nga ana tjetër tentoi të kundërpërgjigjej në disa raste, por ekipi i Coudet mundi të gjente rrugën drejt rrjetës vetëm një herë, me Veiga që shënoi në minutën e 71’.

Megjithatë, fati i takimit u vulos në minutën e 83’, me një autogol të Nunez, që i dhuroi “poker” ekipit të Simeones.

Pas javës së pestë të La Liga-s Atletico Madrid ngjitet në vend të katërt me 10 pikë, teksa Celta Vigo rrëzohet në vend të 10-të me 7 pikë të grumbulluara.

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...