Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

“Poker” ndaj Sittard, Feyenoord “i paprekshëm” në krye të Eredivisie

Feyenoord është duke bërë një sezon shumë të mirë në Eredivisie, ndërsa këtë të dielë ka fituar me rezultatin 2-4 në transfertën e Sittard.

Skuadra e Slot mori avantazhin e kësaj sfide që në minutën e 10’ me një autogol të Navarro. Gjashtë minuta më pas Wieffer e dyfishoi avantazhin për miqtë, ndërsa në minutën e 43’ Gimenez realizoi golin e tretë për ekipin e tij.

Lexo edhe:

Pjesa  e dytë e takimit ishte më e luftuar nga ana e vendasve, që gjetën rrugën drejt rrjetës me Duarte në minutën e 48’. Megjithatë Feyenoord vazhdoi të tentonte portën e Pandur dhe në minutë e 63’ Igor Paixao bëri “poker”.

Sittard tentoi sërish, duke shënuar golin e dytë me Siovas në minutën e 84’, megjithatë dolën pa pikë nga “Fortuna Sittard Stadion”.

Pas takimit të raundit të 23 të Eredivisie Sittard renditet në vend të 11-të me 26 pikë, teksa Feyenoord kryeson me 52 pikë, pesë më shumë se AZ Alkmaar i vendit të dytë.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...