Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Poker” ndaj Tottenham, Newcastle ruan ritmin pozitiv

Newcastle bën “poker” ndaj Tottenham në “St. James’ Park”, duke ruajtur ritmin pozitiv, ndërsa miqtë nga ana tjetër rikthehen te rezultati negativ.

Vendasit zhbllokuan sfidën në minutën e 30’ me Isak, teksa Gordon dyfishoi avantazh e skuadrës së tij me golin e realizuar në minutën e 32’ dhe njëkohësisht bëri që fraksioni hapës të mbyllej me rezultatin 2-0.

Lexo edhe:

Në pjesën e dytë vendasit gjetën edhe dy herë të tjera rrugën drejt rrjetës.

Isak shënoi golin e tretë për ekipin e tij dhe të dytin personal në minutën e 51’. Ndërkohë Schar vulosi këtë takim me golin e realizuar në minutën e 87’.

Pas javës së 33-të të Premier League, Newcastle renditet në vend të gjashtë me 50 pikë, teksa Tottenham në vend të pestë me 60 pikë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....