Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Polemika për dorën e Danilos, “çmenduri të mos e japësh penallti”

Rikthehen polemikat në Serinë A sa u përket vendimeve të gjyqtarëve, edhe pse në funksion të tyre është sistemi VAR për të shuar çdo dyshim. Janë dy momente në ndeshjen Verona – Juventus 0-1, ku vendësit pretendojnë që u janë mohuar dy penallti.

Në minutën e 77-të, Danilo e preku dukshëm topin me dorë, por zyrtarët në VAR nuk e sinjalizuan arbitrin Di Bello, i cili u mjaftua me vendimin e tij të momentit, duke vijuar lojën.

Ndoshta në dhomën e VAR-it, lëvizja e krahut të Danilos, i cili ishte gati të mbështetej në tokë, u konsiderua jo e panatyrshme.

Pretendime nga ana e Veronës kishte edhe për ndërhyrjen e Bonuccit ndaj Verdit në minutën e 83-të, por edhe në këtë rast nuk u konsiderua e parregullt.

Klubi verdheblu e ka vijuar protestën për gjykimin edhe në rrjetet sociale, duke postuar një fotot ku duket qartë prekja me dorë e Danilos.

Lakonik në fund të lojës komenti i trajnerit të Veronës, Bocchetti: “Nuk më pëlqen të flas për arbitrat, por kur ka një sërë episodesh si me Monzën dhe sonte duhet të reagojmë. Ata po na dëmtojnë. Duket e qartë krahu aq i hapur. Është çmenduri të mos japësh penallti”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...