Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Policia neutralizon atentatorin e Brukselit, kishte plan fatal për një futbollist suedez

Sipas informacioneve më të fundit nga mediat e Belgjikës, bëhet e ditur se policia ia ka dalë të neutralizojë atentatorin e mbrëmjes së të hënës në Bruksel, i cili vrau dy tifozë suedezë dhe plagosi rëndë një tjetër.

Këta të fundit kishin udhëtuar në Belgjikë për të ndjekur përfaqësuesen e tyre në sfidën kualifikuese ndaj belgëve. Ndeshja që u luajt vetëm një pjesë u ndërpre më pas për shkak të aktit terrorist dhe frikës për jetën e gjithsecilit që ishte në stadium.

Lexo edhe: 

Për fat të mirë, policia e ka neutralizuar agresorin që ishte një radikal, mbështetës i ISIS ndërsa ende nuk ka një njoftim zyrtar nëse ai është vrarë apo arrestuar. Ndërkohë, në orët e fundit flitet se agresori kishte në plan për të vrarë një futbollist të Suedisë, por që për fat të mirë dështoi në marrëzinë e radhës.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...