Serie A

Politano 1 muaj jashtë, Conte mbetet pa sulmues rezervë

Nuk kanë fund problemet më dëmtimet për Interin e Antonio Contes që tashmë duhet të bëjë për disa kohë edhe pa shërbimet e Matteo Politanos. Pas Alexis Sanchez, Conte humbet edhe një tjetër sulmues duke ngelur në emergjencë totale në këtë repart pasi zëvendësuesi i vetëm i dyshes Lukaku-Lautaro mbetet 17-vjeçari Esposito. Politano u dëmtua në ndeshjen e Championsit ndaj Dortmundit vetëm disa sekonda pasi kishte hyrë në fushë, me mpirjen që i bënë mjekët e klubit zikaltër, sulmuesi italian qëndroi në fushë deri në fund duke luajtur me shumë vështirësi. Analizat të cilave iu nënshtrua Politano të mërkurën dhe të enjten përcaktuan që 26-vjeçari ka pësuar një goditje në kaviljen e majtë dhe për tu rikuperuar duhet të qëndrojë minimalisht 1 muaj jashtë fushave të futbollit. Gjëndja e lojtarit do të vlerësohet sërish në javët e ardhshme. Politano do të humbasë kështu sfidat ndaj Veronës, Torinos, Slavias së Pragës në Champions, Spalit dhe Romës në kampionat me shpresën se mund të kthehet i gatshëm për takimin e fundit në grupet e Championsit ndaj Barcelonës më 10 dhjetor.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency