Volleyball

Polonia nuk fal, SHBA fiton me vuajtje

Kampionia në fuqi e Botës, Polonia nuk zhgënjeu përballë Porto Rikos që ishte shumë i thjeshtë për skuadrën lindore. Me një 3-0 të pastër polakët morën jo vetëm fitoren e dytë në grup por konfirmuan se me amerikano-qëndrorët e kanë pothuajse gjithmonë të thjeshtë, pasi në 5 ndeshje Porto Riko ka mundur t’i marrë vetëm 1 set në total. Dhe këtë herë muzika nuk ndryshoi me Poloninë që fitoi 25-14 në setin e parë ndërsa në të dytin arriti të triumfojë me shifrat 25-12. Në setin e tretë Porto Riko shënoi më tepër pikë, nëse mund të quhen tepër 15, me poloninë që fitoi pastër 3-0 dhe pa shumë vuajtje mbi parket. SHBA. arriti një tjetër fitore me vuajtje por që në këtë pikë të kompeticionit nuk ka shumë rëndësi. Amerikanët mposhtën 3-2 Australinë, teksa në setin e parë fituan me rezultatin e ngushtë 25-23 ndërsa në të dytin 25-20 duke krijuar përshtypjen se kishin marrë tashmë suksesin, por australinët nuk u dorëzuan dhe cuan ndeshjen në set final pas fitorve 25-22, 25-23. Ndërkohë që në setin e fundit, amerikanët treguan përvojën e tyre duke triumfuar dhe duke marrë fitoren e dytë në grup me rezultatin 3-2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency