Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Bellerin drejt Sportingut, do zëvendësojë Porro

Sportingu i Lisbonës ka piketuar pasuesin e Pedro Porro, i cili është Hector Bellerin. Mbrojtësi i djathtë spanjoll do të transferohet te Tottenhami në Premier League, operacion që pritet t’i sjellë klubit nga Lisbona rreth 45-50 milionë euro.

23-vjeçari do të firmosë deri në vitin 2028 me Spurs, ndërkohë që drejtuesit e Sportingut kanë nisur ofensivën për Hector Bellerin, i cili në shtator u transferua si lojtar i lirë nga Arsenali te Barcelona.

27-vjeçari nuk po përfiton minuta në “Camp Nou” dhe është gati të nisë një aventurë të re në karrierën e tij. The Athletic shkruan se Bellerin do të kalojë në kampionatin portugez në formë huazimi.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...