Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Portieri 16-vjeçar ukrainas gjen strehë në Vlorë, nis stërvitjen me Flamurtarin

Flamurtari bëhet skuadra e parë shqiptare që hap dyert për futbollistët ukrainas, të larguar nga vendlindja e tyre për shkak të agresionit rus. Klubi vlonjat, nëpërmjet një njoftimi në rrjetet sociale, ka zbuluar se portieri 16-vjeçar, Bogdan Kalinichenko, do të stërvitet me ekipin kuqezi deri në përfundim të luftës. Foto e publikuara nga Flamurtari F.C tregojnë se gardiani i ri ukrainas ka nisur tashmë stërvitjen me shpresën se do të kthehet shumë shpejt në kryeqytetin Kiev, te skuadra Dush 26.

Federata Shqiptare e Futbollit, në Asamblenë e 2 marsit, në emër të të gjithë komunitetit të këtij sporti në Shqipëri shprehu solidaritetin me popullin ukrainas duke kujtuar se është gjatë gjithë kohës në kontakt me Federatën Ukrainase për të bërë të mundur pritjen dhe strehimin në Shqipëri të disa familjeve të futbollistëve.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...