Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Portieri më i mirë në botë, Courtois fiton trofeun “Lev Yashin”

Portieri i Real Madrid dhe i kombëtares së Belgjikës, Thibaut Courtois fiton trofeun “Lev Yashin”.

Belgu mori trofeun e portierit më të mirë në botë. Duke folur pasi mori trofeun, Courtois u shpreh shumë i lumtur që merr një trofe të tillë.

“Jam shumë i lumtur që marr një trofe të tillë. Ndërsa shtoi se një trofe tjetër i madh për të do ishte Kupa e Botës.”-tha portieri.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...