Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Portieri “që i dha titullin” Milanit, largohet nga Italia

Ionut Radu largohet nga Seria A. Portieri i talentuar rumun, i cili është në pronësi të Interit, është huazuar për gjysmën e dytë të sezonit te francezët e Auxurre.

I rritur te të rinjtë e Interit, Radu ka provuar huazimin në shumë klube në Itali dhe sezonin e kaluar u rikthye te zikaltrit. Megjithatë eksperienca e tij u shënjua nga aktivizimi i paktë dhe mbi të gjitha gafa në ndeshjen ndaj Bolognës, që u kushtoi titullin zikaltërve.

Këtë sezon Radu u huazua te Cremonese, por ndonëse e nisi si titullar, shumë shpejt përfundoi në pankinë. Pikërisht humbja e vendit të titullarit, e detyroi të ndërpresë para kohe huazimin, pasi rumuni dëshiron të luajë rregullisht.

Auxurre është ngjitur rishtazi në ligën elitare të Francës dhe ka si synim mbijetesën në Ligue 1. Ky transferim do të jetë një mundësi e mirë për Radu, që të mund të rritet pa presion dhe të tregojë cilësitë e tij.

Pikërisht gabimet që e ndiqnin pas, duket se e detyruan të largohet edhe nga Italia, ku më shumë se për pritjet e tij, etiketohej si portieri që “i dha titullin” Milanit në sezonin e kaluar.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Angli

Haaland nuk bind Gabby Agbonlahor. 25 gola në 19 ndeshje të Premier League nuk kanë qenë mjaftueshëm për të fituar ndaj skepticizmit të opinionistit...