Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Portugalia gati për fushatën eliminatore të Euro 2024, trajneri Martinez merr vendimin për CR7

Kombëtarja e Portugalisë përgatitet të nisë fushatën eliminatore për kualifikueset e Euro 2024 më datë 23 mars presin Liechtensteinit ndërsa pas tre ditëve udhëtojnë në transfertë ku përballen me Luksemburgun.

Interesant në këto ndeshje është edhe sjellja e luzitanëve në krye të trajnerit të ri Roberto Martinez. Ky i fundit shpalli ditën e sotme listën me lojtarët e grumbulluar teksa bie në sy fakti se pjesë e saj është edhe Cristiano Ronaldo. Rreth sulmuesit pati disa dyshime nëse do të ishte pjesë e luzitabëve pas zhgënjimit në Botëror por edhe moshës së tij 38-vjeçare.

Lexo edhe:

Megjithatë, Martinez ka vendosur të mbështetet tek kapiteni i tij teksa do të jetë pikërisht CR7 ai që do të udhëheqë sulmin e luzitanëve në rrugën drejt Euro 2024 që zhvillohet në Gjermani. Në këto javë të para në Arabinë Saudite, Ronaldo ia ka dalë të gjejë rrugën e rrjetës tetë gola në nëntë ndeshje të zhvilluara me Al-Nassr.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...