Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Portugalia publikon listën me 26 lojtarë, ja kë ka ftuar për EURO 2024

Trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Gjermani nga 14 qershori deri më 14 korrik.

Lojtarët do të grumbullohen në Portugali përpara nisjes së EURO 2024, ndërsa do të zhvillojnë tre ndeshje miqësore si fazë parapërgatitore kundër Finlandës më 4 qershor, Kroacisë më 8 qershori dhe kundër Republikës së Irlandës më 11 qershor.

Lexo edhe:

Lista e lojtarëve të ftuar nga Portugalia:

Portierë- Diogo Costa (Porto), Jose Sa (Wolverhampton) dhe Rui Patricio (Roma).

Mbrojtës – Antonio Silva (Benfica), Danilo Pereira (PSG), Diogo Dalot (Manchester United), Gonçalo Inacio (Sporting CP), Joao Cancelo (Barcelona), Nelson Semedo (Wolverhampton), Nuno Mendes (PSG), Pepe (Porto) dhe Ruben Dias (Manchester City).

Mesfushorët – Bruno Fernandes (Manchester United), Joao Neves (Benfica), Joao Palhinha (Fulham), Otavio Monteiro (Al Nassr), Ruben Neves (Al-Hilal) dhe Vitinha (PSG).

Sulmues – Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Al Nassr), Diogo Jota (Liverpool), Francisco Conceiçao (Porto), Gonçalo Ramos (PSG), Joao Felix (Barcelona), Pedro Neto (Wolverhampton) dhe Rafael Leao (AC Milan).

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...