Euro 2020

Portugalia “shtypet” nga “Panzer”-at, Gosens “ylli” i përballjes

Humbja ndaj Francës ishte thjesht një ëndërr e e një nate vere për Gjermaninë, teksa kundër portugezëve rikthehet ajo skuadër e frikshme që i kishte munguar futbollit në përgjithësi dhe tifozve të “Panzer”-ave në veçanti. Skuadra e Joachim Lowe mposht thellë dhe me përmbysje Portugalinë e Cristano Ronaldos në shifrat 4-2.
Gjermanët do të gjenin rrugën e rrjetës që në minutën e 6-të, por rrjeta e Gnbary-t do të anulohej për pozicion jashtë loje të Gosens, i cili dha asistin e golit.

Pas këtij episodi do të festonin luzitanët falë Ronaldos që pas vetëm 15 minutash lojë do t’u jepte avantazhin të tijve. Gjithsesi, reagimi i kundërshtarit do të ishte i menjëhershëm, duke ushtruar presing të vazhdueshëm. Nuk do të shënonin vetë, por të ndihmuar edhe nga një devijim i Dias në të 35-ën, rikthyen ekuilibrat në rezultat.

Pa e marrë mirë veten nga goli i pësuar, mbrojtja portugeze gabon sërish, pasi këtë herë është Guerreiro ai që u jep sërish mundësi gjermanëve për të festuar. Brenda pak minutave “Panzer”-at përmbysin gjithçka, duke iu drejtuar dhomave të zhveshjes në avantazh.

Në pjesën e dytë sërish Gjermania do të gjente forcën për t’i dhënë një tjetër goditje të rëndë portugezëve, Kai Havertz ia del të finalizojë.

Presingu nuk u ndal asnjë sekondë dhe gjithçka do të konkretizohej me një tjetër gol, ku në listën e protagonistëve do të përfshihej edhe Gosens. Portugalia provon ta bëjë humbjen më pak të dhimbshme, por finalizimi i Jotas në minutën e 67-të, nuk u mjafton luzitanëve që mposhten në shifrat 4-2 përballë një Gjermanie të frikshme.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency