Euro 2020

Portugalia skuadra e 17-të që kualifikohet zyrtarisht në Europian, Ronaldo nuk kap kuotën 100!

Portugalia e Cristiano Ronaldos është skuadra e 17-të që siguroi një biletë për të marrë pjesë në fazën finale të Euro 2020. Kampionët në fuqi të Europës plotësuan të gjitha pritshmëritë duke fituar 0-2 në transfertë ndaj Luksemburgut modest me Cristianon që ende nuk e arriti kuotën e 100 golave me përfaqësuesen luzitane por gjithsesi arriti të linte shenjë në këtë sfidë.  Bruno Fernandes u dha avantazhin portugezëve në minutën e 39-të ndërkohë që ylli i Juventusit mbylli llogaritë në minutën e 86-të me golin e 0-2 i 99-ti për të në karrierë me Portugalinë pasi për të kapur kuotën 100 i nevojitej një dygolësh. Me këtë fitore skuadra e Fernando Santos ruajti vendin e dytë në grupin B me 17 pikë, 3 më shumë se Serbia që barazoi 2-2 ndaj Ukrainës në Beograd në një ndeshje pa spektatorë. Tadic fillimisht me penallti dhe më pas Mitrovic kaluan dy herë në avantazh serbët por Yaremchuk dhe Besiedin në minutat shtesë i dhanë një pikë Ukrainës që ishte kualifikuar më herët dhe e mbylli grupin B në vendin e parë në kuotën e 20 pikëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency